A mezőszentgyörgyi önkormányzati hivatal energetikai korszerűsítése (TOP-3.2.1-15-FE1-2016-00030)

Mezőszentgyörgy Község Önkormányzat Képviselő-testületének az „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése” c. felhívására benyújtott, TOP-3.2.1-15-FE1-2016-00030 azonosítószámmal „A mezőszentgyörgyi önkormányzati hivatal energetikai korszerűsítése” nyilvántartott támogatási kérelmét az Magyar Államkincstár Fejér Megyei Igazgatóság vezetője 17 578 642 Ft összegű (100%-os) támogatásra érdemesnek ítélte.

Berta József polgármester úr a támogatási szerződést 2018. március 2-án aláírta, a projekt megvalósítását megkezdtük.

A fejlesztés átfogó célja a hivatalépületének energetikai korszerűsítése. A tanácsháza még a XX. század első felében. Itt működött a községi tanács a rendszerváltásig, majd utána a hivatal funkcióját vitte tovább az első önkormányzati választások után. Az épület jelenleg még a múlt század közepei állapotát mutatja, belső festés és kisebb átalakításokat kivéve nem történt rajta nagyobb átalakítás. 2008-ban START mintaprogram keretében faaprítékos kazán került beépítésre, valamint új kondenzációs kazán alternatívának. Sajnos az épület állapota folyamatosan romlik, a tető palával fedett, beázik, a homlokzat és a födém szigetelés hiányában energetikailag a legrosszabb besorolású, az ablakok még az eredeti, többszárnyas faablakok, amelyek szintén nem javítanak az épület energetikai profilján.

A projekt keretében a jelenlegi hivatal épületén a következő fejlesztéseket kívánjuk végrehajtani:

– az épület külső homlokzatának utólagos hőszigetelése, amely az épület téli és nyári hőszigetelését biztosítaná, a jelenlegi hőveszteség kiküszöbölését kívánja ellensúlyozni,

– az épület nyílászáróinak cseréjét,amelyek a mai kornak megfelelő többkamrás profilból, hőszigetelt üvegezéssel készülnek, így hozzájárulva az épület energetikai tulajdonságainak javításához,

– födém szigetelés,

– tető tartószerkezetének erősítése, pala leszedése (azbesztmentesítés céljából), új fedés készítése,

– akadálymentesítés

Kedvezményezett: Mezőszentgyörgy Község Önkormányzata

A projekt várható befejezése: 2019. június 30.

Tervező: Trans-Statika Mérnöki Kft.

• Mezőkiáltó

Hamarosan megújul a Mezőkiáltó!
  • Szentgyörgy TV

Hamarosan újraindul a Szentgyörgy TV!